Patarimai, kaip sėkmingai išieškoti skolas

Skolų išieškojimas vyksta beveik kiekviename veikiančiame versle. Jie yra tik verslo kraštovaizdžio dalis. Šiandienos sudėtingoje ekonomikoje klientams gali kilti daugiau problemų nei įprastai mokėdami savo skolas. Kai sąskaitos faktūros neapmokamos, gali būti laikas samdyti komercinę išieškojimo agentūrą, kuri padėtų sumokėti šias skolas. Komercinės išieškojimo agentūros yra verslo skolų išieškojimo ekspertai . Kaip ir kiekvienoje pramonės šakoje, yra gerų ir blogų būdų išieškoti skolas. Štai keletas būdų, kaip padidinti savo sėkmę.

 

Būk pasiruošęs. Prieš pradėdami kontaktą su nusikaltusiu klientu, įsitikinkite, kad žinote viską, ką galite apie klientą. Padarykite visų sąskaitų faktūrų, sutarčių ir bet kokios kitos informacijos kopijas, kurios padės jums gerai, profesionaliai ir asmeniškai pasikalbėti su klientu.

 

Viską dokumentuoti. Kalbėdami su klientu apie nesumokėtą skolą, atidžiai pasižymėkite viską, kas buvo aptarta, įskaitant kliento pastabas, jei ateityje kiltų ginčas dėl skolos. Jei jūsų įmonė turi stebėjimo programinę įrangą, įveskite viską į sistemą, kol pokalbis yra šviežias. Laikui bėgant, toliau pridėkite papildomos informacijos prie failo, kad jis būtų kuo atnaujintas.

 

Nieko neprisiimk. Kreipdamiesi į pradinį skolų išieškojimo skambutį, greitai įsitikinkite, kad skola iš tikrųjų nebuvo sumokėta. Neatstumkite kliento. Atminkite, kad ateityje gali kilti verslo su klientu. Aptariama skola gali būti klaida, o ne išieškojimo problema. Šiuo metu būkite atsargūs su savo tonu ir žodžiais. Palaukite ir klausykite, ką klientas turi pasakyti, ir būtinai atidžiai ir tiksliai dokumentuokite sąveiką.

 

Būkite malonūs ir valdykite save. Balso tonas gali turėti įtakos pokalbio sėkmei. Jei pokalbį pradėsite draugišku, nekonfliktišku tonu, klientas gali reaguoti pozityviau. Kai patvirtinsite, kad kalbatės su tinkamu asmeniu dėl neapmokėtos sąskaitos faktūros, paklauskite, ar galite kuo nors padėti. Paklauskite, ar jiems reikia papildomos informacijos. Jei elgsitės taip, kaip jums rūpi arba galite suprasti skolininko istoriją, galite neleisti asmeniui apsiginti. Tačiau likite atitrūkę nuo situacijos. Jūsų darbas išieškant skolas yra kuo greičiau išieškoti visą skolą.

 

Venkite konfrontacijos ir manipuliavimo. Bandykite išsiaiškinti, ar skolininko pasiteisinimas nemokėti yra teisėtas. Pavyzdžiui, jei asmuo dėl nemokėjimo kaltina ką nors kitą, patvirtinkite, kad tai tiesa ar klaidinga, susisiekę su kitu asmeniu. Atidžiai klausykitės, ką asmuo jums sako, ir pajuskite, ar asmuo su jumis elgiasi sąžiningai. Dažnai jūsų nuojauta bus teisinga.

 

Sustabdykite pyktį ar priekabiavimą. Visada stenkitės išlikti ramus, net jei kontakto metu skolininkas piktnaudžiauja. Jei taip atsitiks, galite pasiūlyti perskambinti vėliau. Kad ir kaip būtų, visada atidžiai klausykitės, ką klientas jums sako, ir stenkitės, kad dialogas būtų konstruktyvus, kiek galite. Svarbu leisti skolininkui pajusti, kad jis daro pažangą.

 

Suteikite parinktis. Jei klientui sunku sumokėti skolą, jam gali būti įmanoma laiku atlikti mokėjimus. Pabandykite parengti planą, kuris tiktų ir klientui, ir jūsų klientui. Tikslas – kad klientas kuo greičiau sumokėtų visą skolą. Atidžiai klausykite ir siūlykite variantus, kol bus apibrėžta, kas tinkama.

 

Apibendrinkite sąlygas. Kai susitarsite dėl mokėjimo plano, žodžiu apibendrinkite skolininko planą. Šioje suvestinėje turėtų būti nurodyta, kada skolininkas išsiųs kiekvieną mokėjimą ir kokia mokėjimo forma bus naudojama. Tada dokumentuokite jį raštu el. paštu, faksu ar laišku. Paprašykite skolininko jums paskambinti arba atsiųsti el. laišką, kai tik bus išsiųstas mokėjimas.

 

Bendraukite toliau. Net jei skolininkas negali sumokėti iš karto, visada svarbu palaikyti ryšį. Galbūt ateityje jis galės susimokėti, o pasikalbėję su skolininku ir tikrai įsiklausydami į jo žodžius, galbūt galėsite padėti jam išsiaiškinti, kaip greičiau pradėti mokėti. Kol skola senėja, tuo sunkiau ją išieškoti, kartais pasikeičia aplinkybės ir gali atsirasti galimybė sumokėti.