šeimos teisė

Šeimos teisė
Šeimos teisė

Šeimos teisė – tai teisės sritis, nagrinėjanti santuokos, partnerystės, šeimos, globos, rūpybos santykius. Tai viena iš dažniausiai nagrinėjamų teisės formų tarp fizinių asmenų.

Visi su santuokos sudarymu ir nutraukimu susiję procesai bei iš jų kylančios pasekmės yra vykdomi vadovaujantis LR įstatymais (LR Civilinis kodeksas, trečioji knyga). Teisininkai šeimos teisės bylose reikalingi ne tik dėl teisės aktų išmanymo. Kartais su šeimos ar partnerystės santykiais susijusios problemos būna specifinės, o geriausius jų sprendimo būdus gali pasiūlyti tik šioje srityje turintys patirtį specialistai. Pastaruoju metu vis dažniau turto paskirstymo ar dalybų klausimai sprendžiami dar prieš sudarant santuoką. Šiuo atveju interesantai kreipiasi į teisininkus dėl ikivedybinės sutarties sudarymo. Kai kuriais atvejais tai yra puikus sprendimas, kuris poreikiui esant leidžia sklandžiau ir greičiau įvykdyti santuokos nutraukimą. Ikivedybinės sutarties nesudariusioms šeimoms teisininkų pagalbos dažniausiai prireikia sprendžiant turto dalybų, vaikų išlaikymo, tėvystės nuginčijimo ar nustatymo ir kitus klausimus. Teisininkai, vadovaudamiesi įstatymais, atsižvelgdami į konkrečią situaciją ir suprasdami šeimos teisės subtilybes visuomet stengiasi šiuos procesus atlikti suteikiant kuo mažiau emocinio diskomforto visiems proceso dalyviams.

Mes teikiame profesionalią įmonių teisės pagalbą šiais klausimais:

  • Santuokos nutraukimas. Konsultacijos ir dokumentų rengimas norint nutraukti santuoką bendru sutikimu, dėl sutuoktinio kaltės ar vienam iš sutuoktinių gyvenant ne Lietuvoje.
  • Vaikų gyvenamoji vieta. Klausimai, susiję su vaikų gyvenamosios vietos nustatymu ištuokos atveju.
  • Vaikų išlaikymas. Dokumentų rengimas norint prisiteisti vaikų išlaikymą, padidinti/ sumažinti išlaikymo sumą.
  • Bendravimas su vaikais. Konsultacijos, susijusios su teise bendrauti su vaikais bei dalyvauti jų auklėjime, tėvams gyvenant skyrium.
  • Ginčų sprendimas. Konsultacijos ir situacijų sprendimas, kai tėvams gyvenant ne santuokoje siekiama turto dalybų ar vaikų globos.
  • Vedybų sutartys. Konsultacijos ir vedybų sutarčių (ikivedybinių ir povedybinių) rengimas, apimantis turto paskirstymą ir kitus aspektus.
  • Tėvystė. Klausimai, susiję su tėvystės nustatymu, nuginčijimu, dokumentų ruošimas šioms procedūroms.
  • Individualių klausimų  sprendimas. Kitų su šeimos teise susijusių problemų sprendimas, dokumentų ruošimas ir klientų atstovavimas.

Jei Jūs norite sklandžiai išspręsti su šeimos teise susijusias klausimus, kviečiame kreiptis į mus. Mūsų profesionalumas, patirtis ir subjektyvus požiūris leis išspręsti Jūsų problemas greitai ir efektyviai.