Skyrybos

Kada leidžiama keisti vaiko pavardę: komentuoja teisininkas
28 balandžio, 2019
Fizinio asmens bankrotas
2 rugsėjo, 2019
Show all

Skyrybos

Skyrybos, tai procesas, kuris dažnai pasitaiko šiuolaikinėje visuomenėje dar kitaip vadinamas santuokos nutraukimu. Skyrybų įsigaliojimas apibrėžia abiejų santuokos pusių legalių įsipareigojimų negaliojimą. Tai reiškia, kad ir viena, ir kita santuokos pusė nebeprivalo atsakyti viena kitai. Žinoma, šis apibrėžimas taikytinas tik demokratinėms valstybėms, kuriose santuoką reguliuoja įstatymas, o ne gyvenimo būdas ar tradicijos kaip įprasta mažiau pažengusiose valstybėse. Taip pat skyrybos neretai yra painiojamos su santuokos anuliavimu, kuris santuoką padaro tiesiog negaliojančia.

Skyrybų priežastys dažnai skirtingos: skiriasi sutuoktinių charakterio savybės, seksualinis nesuderinamumas, savarankiškumo stoka arba viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių- neištikimybė. Taip pat skyrybų priežastis galima paskirtstyti pagal veiksnius, kurie priklauso nuo mūsų ir kurie ne. Nuo vieno iš sutuoktinių nepriklausančios priežastys gali būti: homoseksualumas, sutuoktinio priklausomybės įvairiems dirgikliams kaip alkoholis, narkotinės medžiagos ar kiti svaigalai arba sutuoktinio per didelis kišimasis į jūsų asmeninį gyvenimą- nuolatinė kontrolė. Tokios kontrolės galimi pavyzdžiai: sutuoktinio draudimai bendrauti su atitinkamais asmenimis, draudimas dirbti norimą darbą arba kiti sutuoktinio ribojimai kurie varžo jūsų asmeninę laisvę. Taip pat galimos priežastys, kurios priklauso nuo jūsų: nepagarba sutuoktiniui, santykių atšalimas, atsisakymas turėti seksulinių santykių, fizinė prievarta ir taip toliau.

                      Tačiau neretai iškyla klausimas ar verta atlikti šį procesą- skyrybas. Tuokdamasis neretas galvoja, kad su išrinktuoju ar išrinktąja gyvens visą likusį gyvenimą. Viena iš paskatų tuoktis yra laimingo gyvenimo arba tiesiog laimės siekiamybė, kurios trokšta kiekvienas individas. Kiekvienas žmogus nori būti laimingas ir jeigu santuoka jos neatneša yra pravartu pasvarstyti apie skyrybas. Viena iš pagrindinių priežasčių, kuri skatina žmones nesiskirti yra neužtikrintumas arba nerimas dėl ateities, kuri dėl skyrybų proceso gali pasikeisti kardinaliai. Taip atsiranda baimė, kuri varžo žmogaus sprendimus, kurie neretai lemia žmogaus mąstymą ir nuolat trukdo jam judėti į priekį. Juk nelaiminga santuoka yra žmogaus emocinis stabdis, kuris trukdo į gyvenimą pažvelgti iš naujo, pradėti daugiau galvoti apie save bei leisti sau įkvėpti šviežio bei gaivaus oro gurkšnį.