prievolių teisė

Prievolų teisė
Prievolių teisė

Prievolių teisė – tai teisės sritis, kuria reguliuojami turtiniai ir su jais susiję neturtiniai santykiai, atsiradę dėl turto perdavimo, patikėjimo naudoti, darbų atlikimo, žalos padarymo ir kitų veiksmų.

Dažniausios prievolių atsiradimo aplinkybės yra sandoriai ir kiti juridiniai santykiai. Šie santykiai gali būti daugiau nei tarp dviejų fizinių ar juridinių asmenų (kreditorius gali turėti keletą bendraskolių, kurių kiekvienas privalo įvykdyti prievolę). Ne visuomet prievolės būna tik piniginės išraiškos ar materialinių vertybių forma. Pavyzdžiui, prievole galima laikyti ir įsipareigojimą atlikti darbus ar kitus veiksmus. Teisininkai šioje srityje dažniausiai susiduria su prievolių nevykdymo ar netinkamo vykdymo  klausimais, ginčais tarp kreditorių ir skolininkų. Norint išvengti šių nesklandumų, į teisės žinovus verta kreiptis dar prieš pradedant prievoles kuriančius sandorius. Šios srities specialistai šiais atvejais gali pasiūlyti naudingas prievolių vykdymo užtikrinimo priemones, tokiais kaip laidavimas, hipoteka, turto įkeitimas ir pan. Tuomet prievolės nevykdymo atveju kreditoriui bus daugiau galimybių atgauti priklausančias vertybes, skolą ar turtą.

Mes teikiame profesionalią prievolių teisės pagalbą šiais klausimais:

  • Prievolių vykdymo užtikrinimas. Konsultuojame ir padedame išsirinkti tinkamiausias prievolių vykdymo užtikrinimo priemones, rengiame dokumentus, susijusius su laidavimu, hipoteka, turto įkeitimu.
  • Reikalavimo perleidimas. Konsultacijos ir proceso koordinavimas siekiant atlikti reikalavimo perleidimą (kreditoriaus reikalavimo perdavimą naujam kreditoriui).
  • Prievolių nevykdymas. Situacijų, susijusių su prievolių nevykdymu ar netinkamu vykdymu, sprendimas.
  • Civilinė atsakomybė. Dokumentų rengimas ir konsultacijos siekiant taikyti civilinę atsakomybę už prievolių nevykdymą ar netinkamą jų vykdymą.
  • Interesų gynimas. Kreditorių ir skolininkų konsultacijos, ginčų sprendimas, dokumentų rengimas ir atstovavimas teisminiuose procesuose.
  • Individualių klausimų  sprendimas. Kitų su prievolių teise susijusių problemų sprendimas, dokumentų ruošimas ir klientų atstovavimas.

Jei susidūrėte su nesklandumais prievolių teisės srityje, nedelsdami kreipkitės į mus. Mes esame pasiruošę išanalizuoti Jūsų situaciją, pasiūlyti geriausią jos sprendimo būdą ir lydėti Jus kelyje į sėkmę.