Kiek kainuoja skolų išieškojimas

Tikriausiai sunkiai rastume žmogų, kuris gyvenime nebūtų niekam paskolinęs pinigų. Finansiniai santykiai vyksta ne tik tarp draugų ir pažįstamų, bet ir verslo srityje. Deja, paskolinti pinigai ne visuomet grąžinami. Žinoma, dėl dešimties eurų, paskolintų kaimynui, nesukame sau galvos. Tačiau net ir dideles pinigų sumas paskolinę ir jų neatgavę žmonės kartais nesiryžta imtis veiksmų. Dažniausiai tai būna dėl paprasčiausios informacijos stokos ir nežinojimo kaip vyksta skolų išieškojimas. Tad ką verta žinoti turintiems skolininkų.

Svarbu turėti dokumentus

Žmonių gebėjimai nelygūs: vieni dirba, uždirba, sukaupia lėšų, kurias gali įdarbinti, kad neštų pelną. Kitiems reikia pradinių lėšų verslui, ateina laikas keisti automobilį, su kuriuo vyksta į darbą, nori atnaujinti darbo įrankius, įsigyti medžiagų. Įmonių skolos atsiranda, plečiant ar keičiant veiklą, nepasiteisinus lūkesčiams. Vieni skolininkai didelių problemų nekelia. Tačiau būna ir neatsakingų, veiklos organizuoti nesugebančių organizacijų, individualių socialinių įgūdžių neturinčių skolininkų. Skolų grąžinimui trukdo prarastas darbas, liga, gaisras, neapdraustoje patalpoje ir kt. Pasitaiko žmonių bei įmonių, kuriems gyvenimas skolon tampa kasdiene rutina, gyvenimo būdu. Žinoma, kiekviena skola turi būti grąžinta. Tačiau praktiškai yra keletas sąlygų, kurios turi būti patenkintos tam, kad skolų išieškojimas būtų įmanomas. Pirmiausia, būtina turėti skolą įrodančius dokumentus. Priešingu atveju, nei teismas, nei skolų išieškojimo įmonė negalės jums padėti. Dažniausiai tarp fizinių asmenų pasirašomi paskolos rašteliai. Teisingai sudarytas šis dokumentas yra skolos įrodymas net jei jis nėra patvirtintas notaro. Tiesa, teisme jis  turės galią, jei suteikiama paskola ne didesnė nei 3000 Eur. Jei paskola didesnė nei 3000 Eur, skolos raštelis turi būti patvirtintas notaro.

Kaip vyksta skolų išieškojimas?

Jei turite skolą įrodančius dokumentus, galite kreiptis į teismą su ieškiniu priteisti skolą arba į skolų išieškojimo įmonę. Šiose įmonėse atliekamas ikiteisminis skolų išieškojimas– procesas, kuriuo siekiama atgauti skolą be teismo. Įmonės darbuotojai kontaktuoja su skolininku, siunčia raštiškus priminimus, įspėja dėl skolos negrąžinimo pasekmių. Jei atvejis nėra komplikuotas, dažniausiai skola atgaunama ikiteisminiu būdu.

Kiek kainuoja skolų išieškojimas?

Susiformavusi nuomonė, jog  naudotis privačios skolų išieškojimo bendrovės paslaugomis gali būti brangu yra tik paskleistas mitas. Privačios įmonės, vykdančios skolos išieškojimą veikia gerokai efektyviau. Profesionalūs teisininkai  analizuoja situaciją, renka duomenis apie skolininką, aiškinasi skolos atsiradimo aplinkybes. Nustatomos skolos nemokėjimo priežastys, darbo patirtis leidžia nuspėti galimas išsisukinėjimo vingrybes, mat kiekvienas skolinimosi atvejis yra individualus.  Skolos išieškojimas turi savo procedūras, fazes ir kaštus. Skiriami ikiteisminis, teisminis ir poteisminis skolos išieškojimo etapai. Jei žmogus, bandys šiuos etapus pereiti savarankiškai, visi kaštai: laiko sąnaudos, mokesčiai teisininkams, netgi antstoliui, gali gerokai patuštinti kišenes. Ilgametę darbo patirtį sukaupę specialistai, skolos išieškojimą vykdys profesionaliai, planingai ir efektyviai. Teisminio skolos išieškojimo atveju pateikiant ieškinį reikia mokėti žyminį mokestį, o po teismo – teismo išlaidas. Šios išlaidos gali būti priteistos apmokėti atsakovui (skolininkui), tad paskolinusiam pinigų kreditoriui procesas atsipirks. Kai vykdomas ikiteisminis skolų išieškojimas, sutartyje nustatytas  mokestis mokamas įmonei. Dažniausiai mokestis priklauso nuo išieškomos sumos ir mokamas po skolos išieškojimo. Tad naudotis profesionalių skolų išieškotojų paslaugomis – nėra brangu.

Svarbiausia – imtis veiksmų

Svarbiausias dalykas norint atgauti skolą yra imtis veiksmų. Skolų išieškojimas nėra jau toks sudėtingas procesas, kaip kartais atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ikiteisminio išieškojimo atveju jo sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo išieškojimo įmonės veiksmų. Tad pasirinkus patikimą bendrovę, nė nepastebėsite kaip skola jums bus grąžinta.