vykdomieji procesai

Vykdomieji procesai – tai procesai, pagrįsti teismo sprendimu, vykdomaisiais dokumentais, kuriais siekiama priverstinio skolininko reikalavimo įvykdymo kreditoriui. Lietuvoje priverstinį vykdymą atlieka antstoliai.

Vykdomieji procesai pradedami tuomet, kai skolininkas nustatytu terminu negrąžina skolos, o ikiteisminis skolos išieškojimas neduoda rezultatų. Tuomet kreditoriaus pageidavimu, teisininkai rengia ieškinį teismui dėl priverstinio skolos išieškojimo. Nors priverstinis išieškojimas dažniausiai vykdomas pagal teismo įsakymą ar nuosprendį, tačiau vykdomaisiais dokumentais gali būti ir kai kurių institucijų ar pareigūnų dokumentai, darbo ginčų komisijos sprendimai ir kt. Teisininkai yra glaudžiai susiję su visais vykdomųjų procesų etapais. Ketinant teikti ieškinį teismui dėl priverstinio skolos išieškojimo, teisininkai patars kaip lengviau ir greičiau tai įgyvendinti, bei parengs reikiamus dokumentus. Po teismo sprendimo iškyla jo vykdymo klausimai. Skolininkus dažnai neramina antstolių veiksmų pagrįstumas ar išieškojimo tvarka (ypač jei vienu metu išieškoma pagal kelis vykdomuosius dokumentus) bei turto arešto klausimai. Kreditoriams dažniausiai pasitaikanti problema – neefektyvus skolos išieškojimas. Tuomet teisininkai gali padėti rasti kitas galimybes, pavyzdžiui, parengti ieškinį dėl skolininko turto arešto ar išieškojimo nukreipimo į trečiuosius asmenis.

Mes teikiame profesionalią vykdomųjų procesų pagalbą šiais klausimais:

  • Atstovavimas. Konsultacijos, dokumentų rengimas, skolininkų bei kreditorių atstovavimas teisminiuose procesuose.
  • Konsultacijos dėl antstolių veiksmų. Klausimai, susiję su antstolių veiksmų pagrįstumu, terminais, mokesčiais.
  • Dokumentų rengimas. Prašymų, skundų, kitų vykdymo procese reikalingų dokumentų ruošimas.
  • Dalyvavimas derybose. Tarpininkavimas derybose tarp skolininkų ir kreditorių bei antstolių ir skolininkų.
  • Vykdomieji dokumentai. Konsultacijos, susijusios su vykdomaisiais dokumentais, galimybėmis apskųsti ar užginčyti teismo sprendimus.
  • Individualių klausimų  sprendimas. Kitų su vykdomaisias procesais susijusių problemų sprendimas, dokumentų ruošimas ir klientų atstovavimas.

Nesvarbu, ar Jūs skolininkas, ar kreditorius, mes galime atsakyti į visus su vykdomaisiais procesais susijusius klausimus. Ne tik suteiksime naudingą informaciją, bet padarysime viską, kad Jūsų situacija taptų